czw.. lis 21st, 2024

Głód to sygnał, że nasze ciało potrzebuje jedzenia.

Po zjedzeniu wystarczającej ilości jedzenia głód zwykle tymczasowo ustępuje. Czasami jednak możemy czuć się tak, jakbyśmy przez cały czas byli głodni, nie czujemy się syci po jedzeniu lub wzmożony apetyt utrzymuje się przez cały dzień. Możemy jednak zmniejszyć głód i apetyt, wprowadzając zmiany w diecie lub stylu życia. Osoby przestrzegające diety niskokalorycznej mogą odczuwać wzmożony głód, ponieważ spożywanie mniejszej ilości kalorii niż spala organizm może spowodować, że organizm wytworzy hormon zwany greliną. Dieta niskokaloryczna może zwiększyć produkcję greliny i wywołać uczucie głodu, nawet po posiłku.

Jak jeść, aby nie odczuwać głodu na diecie

Co skutecznie hamuje apetyt?

Wiele produktów spożywczych i napojów zawiera cukier, który może zwiększyć apetyt. Dieta bogata w cukry może powodować, że organizm wytwarza więcej greliny i wpływać na aktywność w określonych obszarach mózgu, powodując, że czujesz się mniej syty. Warto również ograniczyć sól, która działa podobnie. Spożywanie pewnej ilości białka z każdym posiłkiem lub przekąską może pomóc w utrzymaniu stałego apetytu przez cały dzień. Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne dla dobrego zdrowia, ale może również pomóc poczuć się pełnym. Warto zatem dbać o prawidłowe nawodnienie, wybierając wodę, zieloną, ziołową lub owocową herbatę bez cukru.

Oprócz tego, że jest ważny dla zdrowego trawienia i zapobiegania zaparciom, błonnik może również odgrywać rolę w kontrolowaniu głodu. Błonnik znajdziemy w wielu produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i fasola. Te pokarmy mają również zwykle wysoką zawartość wody, co pomaga czuć się pełnym. Zjedzenie jednej pomarańczy lub grejpfruta dziennie pomaga powstrzymać apetyt.

Ranking preparatów na zmniejszenie apetytu znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/tabletki-zmniejszajace-apetyt-co-skutecznie-hamuje-apetyt/. Niskokaloryczne pokarmy roślinne bogate w rozpuszczalny błonnik, takie jak pomarańcze i grejpfruty, pomagają szybciej poczuć się najedzonym i utrzymać stały poziom cukru we krwi. Może to przełożyć się na lepszą kontrolę apetytu. Mózg potrzebuje co najmniej 20 minut, aby otrzymać wiadomość, że żołądek jest pełny i powinieneś przestać jeść. Jeśli jesz powoli, mózg ma szansę otrzymać ten sygnał wcześniej i rzadziej się przejadasz.

By admin