czw.. lis 21st, 2024

Należy tutaj raz i stanowczo wyjaśnić, że jazda pod wpływem działania środków odurzających jest przestępstwem surowo karanym. Wymiar orzeczonej kary często jest zależny od wielu różnych okoliczności. Nie można jednak w żaden sposób usprawiedliwiać kierowcę z popełnionego czynu, ponieważ sprowadził on jawne zagrożenie na siebie i innych uczestników ruchu. Jazda pod wpływem alkoholu to o wiele poważniejsze zagrożenie niż inne wykroczenia, jakie możemy spotykać w kodeksie drogowym. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś podczas naszej jazdy ucierpiał, to wtedy sprawy bardzo się komplikują i faktycznie popełniamy przestępstwo, przez które możemy spędzić dłuższy czas w więzieniu. Niezależnie od wszystkiego zawsze zaczyna się tak samo w pewnym momencie, otrzymujemy wezwanie na komisariat policji. To właśnie tam musimy złożyć wyjaśnienia. Wezwanie najczęściej przychodzi za pośrednictwem poczty, ale niekiedy zdarzają się sytuacje, gdzie wezwanie na takie przesłuchanie otrzymujemy bezpośrednio od drugiego policjanta. Najczęściej przekazuje nam je dzielnicowy lub informuje nas telefonicznie, jeśli zna nasz numer. Jeśli nasz czyn nie jest szczególnie szkodliwy dla otoczenia, to wtedy policjant może nam zaproponować dobrowolnemu poddaniu się karze, wtedy nie będzie konieczna rozprawa.

Więcej info; https://adwokat24h.pl/

Poddajemy się karze

Jeśli zgodzimy się na takie rozwiązanie, to wtedy do wniosku zostanie skierowany wniosek, gdzie wyraźnie zgadzamy się na ukaranie za popełnione przestępstwo lub wykroczenie. Kara oczywiście zostaje nam wymierzona bezpośrednio na przesłuchaniu, a my mamy prostą decyzję albo się zgadzamy na takie warunki, albo nie. Na początku na pewno warto przeanalizować całą sytuację i zastanowić się, czy faktycznie zaproponowane warunki są dla nas w pełni korzystne, zwłaszcza w określonej sytuacji. Na tym etapie może nam pomóc adwokat w podjęciu tak trudnej decyzji, niezależnie co zrobimy, sprawa będzie się toczyła dalej swoim torem, lub zostanie zakończona. Jeśli czujemy się winni i faktycznie popełniliśmy poważne wykroczenie, to wtedy nie powinniśmy się zastanawiać, tylko przyjąć narzucone nam w przesłuchaniu warunki. W sądzie możemy wypaść tylko gorzej, zwłaszcza jeśli trafimy na sędziego, który nie lubi pijanych kierowców.

Unikajmy samochodu

W takiej sytuacji możemy jedynie spodziewać się tylko surowego wyroku, który będzie dla nas przestrogą, aby więcej nie pić podczas jazdy samochodem. Pamiętajmy, że jeśli poddamy się karze, to nie możemy złożyć wniosku o warunkowe umorzenie postępowania. Dzięki zasadzie dobrowolnego poddania się karze, osoba oskarżona przynajmniej wie, jakie konsekwencje ją czekają. Jeśli ktoś poddaje się karze, to sprawa kończy się w taki sposób z automatu. Nikt więcej nie toczy dalej postępowania, zostaje ono bezpośrednio zakończone na komisariacie. Czasem lepiej poddać się karze niż liczyć na wyrozumiałość sądu. Musimy po prostu zrozumieć swoją sytuację i wybrać najlepsze możliwe wyjście. W ten sposób uda nam się zminimalizować skutki zasądzonej kary. Nigdy więcej nie wsiadajmy do samochodu po alkoholu to zawsze duże ryzyko.

By admin